Menu Główne

Statut Szkoły Regulamin Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach Pomoc psychologiczno-pedagogiczna Program wychowawczo-profilaktyczny Wnioski i rekomendacje z ewaluacji programu wychowawczo-profilaktycznego Cyberprzemoc - procedura postępowania Standardy Ochrony Małoletnich

Dokumenty

Regulamin Publicznej Szkoły Podstawowej w Łękach

 

 

Rozdział I –Ogólne zasady porządkowe

Uczniowie

  1. Uczniowie mogą przebywać na terenie szkoły od godziny 730, tylko pod opieką dyżurujących nauczycieli. ( do końca zajęć lekcyjnych)
  2. Uczeń wita się i żegna z pracownikami szkoły zachowując godną postawę (nie trzyma rąk w kieszeni).
  3. Uczniom nie wolno w czasie przerw i lekcji lub dodatkowych zajęć, imprez szkolnych itp. opuszczać terenu szkoły, a w czasie lekcji – klasy bez zgody wychowawcy lub innego nauczyciela.
  4. Wyjście poza teren szkoły w czasie trwania zajęć może nastąpić wyłącznie pod opieką nauczyciela.
  5. Uczeń, który uległ wypadkowi na terenie szkoły lub poza nią w czasie zajęć organizowanych przez szkołę (wycieczki, zawody itp.) winien ten fakt zgłosić niezwłocznie nauczycielowi przedmiotu lub wychowawcy
  6. Uczniowie nie powinni przynosić do szkoły przedmiotów wartościowych, gdyż szkoła nie ponosi odpowiedzialności za ich uszkodzenie, zniszczenie lub kradzież.
  7. Zabrania sie przynoszenia do szkoły niebezpiecznych zabawek, petard lub innych przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla ludzi i otoczenia.
  8. Uczniowie nie mogą zapraszać do szkoły osób obcych.

Nauczyciele i pracownicy szkoły

  1. Nauczyciele i pracownicy szkoły mają obowiązek interesować się osobami spoza szkoły znajdującymi się w budynku.

Rodzice

  1. Obowiązkiem  rodziców dzieci poniżej 7 roku życia jest zapewnienie opieki swoim dzieciom w drodze do i ze szkoły.
  2. Rodzice, których dzieci z własnej winy wyrządziły szkodę materialną szkole, zobowiązani są  naprawić szkodę lub pokryć koszty jej usunięcia.

Rozdział II – bezpieczeństwo uczniów i ochrona ich zdrowia.

Nauczyciele i pracownicy szkoły.

  1. Procedura postępowania w sytuacjach podejrzenia spożycia alkoholu lub zażycia narkotyków przez ucznia, nauczyciel lub inny pracownik szkoły podejmuje następujące działania:
    1. powiadamia o podejrzeniach wychowawcę klasy oraz dyrektora,
    2. odizolowuje ucznia od reszty klasy, nie pozostawiając go samego, stwarza warunki, które nie zagrażają jego życiu i zdrowiu,
    3. wzywa lekarza w celu stwierdzenia jego stanu zdrowia, ewentualnie udziela pierwszej pomocy,
    4. zawiadamia o fakcie rodziców/ opiekunów i zobowiązuje ich do odebrania dziecka,
    5. w przypadku odmowy ze strony rodziców/ opiekunów:
      1. lekarz (po ustaleniu stanu zdrowia i w porozumieniu z dyrektorem szkoły) decyduje o pozostawieniu ucznia w szkole, przewiezieniu do placówki służby zdrowia, przekazaniu go do dyspozycji funkcjonariuszom policji,
      2. Szkoła zawiadamia najbliższą jednostkę policji o uczniu będącym pod wpływem alkoholu, agresywnym wobec kolegów, nauczycieli, zagrażającym życiu lub zdrowiu innych,
      3. w przypadku stwierdzenia stanu nietrzeźwości Policja przewozi ucznia do izby wytrzeźwień lub policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych
      4. o fakcie umieszczenia w tych miejscach zawiadamia się rodziców/opiekunów oraz Sąd Rodzinny, jeżeli uczeń nie ukończył 18 lat.
    6. Szkoła powiadamia Policję lub Sąd Rodzinny w sytuacji, kiedy uczeń przed ukończeniem 18 lat cyklicznie dopuszcza się spożywania alkoholu                            i nadużywania narkotyków, dalszy ciąg postępowania leży w kompetencjach tych instytucji.
  2. Procedura postępowania w sytuacji znalezienia na terenie szkoły substancji przypominającej narkotyk, nauczyciel lub inny pracownik szkoły podejmuje następujące działania:
    1. zabezpiecza substancje do czasu przyjazdu Policji i próbuje ustalić, do kogo substancja należy,
    2. powiadamia o zaistniałym zdarzeniu dyrektora Szkoły i Szkoła wzywa Policję,
    3. przekazuje Policji zebrane informacje.
  3. Procedura postępowania w sytuacji podejrzenia, że uczeń posiada substancję przypominającą narkotyk, nauczyciel lub inny pracownik szkoły podejmuje następujące działania:
    1. w obecności drugiej osoby zatrudnionej w szkole ma prawo żądać, aby uczeń pokazał zawartość torby szkolnej, kieszeni (czynność przeszukania może wykonać tylko policjant),
    2. powiadamia dyrektora Szkoły o swoich spostrzeżeniach,
    3. natychmiast wzywa rodziców/opiekunów ucznia,
    4. jeżeli uczeń wyda substancję dobrowolnie, zabezpiecza ją i wraz z zebranymi informacjami szkoła przekazuje bezzwłocznie do jednostki Policji, zdarzenie dokumentuje notatka z ustaleń i spostrzeżeń, gdy uczeń nie chce pokazać substancji, wzywa się Policję, która dokonuje przeszukania i zabiera substancje do ekspertyzy.
  4. Procedura postępowania gdy uczeń popełnił czyn karalny, nauczyciel lub inny pracownik szkoły podejmuje następujące działania: ( Jeżeli nie ukończył 17 lat zawiadamia się Policję i Sąd Rodzinny, po ukończeniu przez ucznia 17 lat – prokuratora lub Policję)
    1. niezwłocznie powiadamia dyrektora szkoły,
    2. ustala okoliczności czynu i ewentualnych świadków zdarzenia,
    3. przekazuje sprawcę, jeżeli przebywa na terenie Szkoły, pod opiekę dyrektora, powiadamia rodziców /opiekunów ucznia,
    4. Szkoła niezwłocznie powiadamia Policję, gdy sprawa jest poważna (rozbój, uszkodzenie ciała) lub sprawca nie jest uczniem Szkoły i jego tożsamość nie jest znana,
    5. Zabezpiecza dowody przestępstwa lub przedmioty pochodzące z przestępstwa.

 

  1. Procedura postępowania w sytuacji gdy uczeń stał się ofiarą czynu karalnego, nauczyciel lub inny pracownik szkoły podejmuje następujące działania:

 

  1. udziela pierwszej pomocy (przedmedycznej) lub wzywa lekarza,
  2. niezwłocznie powiadamia dyrektora,
  3. powiadamia rodziców/opiekunów ucznia,
  4. Szkoła niezwłocznie wzywa Policję.

 

Rozdział III – Zasady porządkowe na przerwach.

 

Uczniowie

 

  1.  W czasie przerw uczniowie winni zachowywać sie spokojnie, nie biegać, nie krzyczeć oraz przebywać na tym korytarzu na którym znajduje się sala, w której mają zajęcia.
  2. Podczas przerw spędzanych na korytarzach uczniowie nie przebywają na klatce schodowej (nie przesiadują na niej, nie urządzają zabaw, nie biegają po schodach) w szatniach, przedsionkach.
  3. Jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwalają uczniowie spędzają przerwy na „dużej” płycie przed budynkiem szkolnym.
  4. Miejscami, w których dzieci nie mogą przebywać podczas przerw spędzanych na płycie są: boiska, teren na którym stoją stojaki na rowery (zabroniona jest jazda na rowerach podczas przerwy) teren poza budynkiem, ścieżka prowadząca do szkoły.
  5. Podczas przerwy uczeń może skorzystać z ubikacji i łazienki. Przebywanie w tych pomieszczeniach bez potrzeby jest zabronione.
  6. Uczeń chcąc skorzystać z biblioteki podczas przerwy zgłasza ten fakt nauczycielowi dyżurującemu.
  7. Podczas „długiej” przerwy uczniowie z górnego korytarza schodzą na dół i ustawiają się w kolejce przed drzwiami pomieszczenia kuchennego i grzecznie czekają na wydanie mleka i owoców.
  8. Picie mleka i spożywanie owoców odbywa się na tym korytarzu na którym znajduje się sala lekcyjna, w której uczniowie mają zajęcia lub na płycie.
  9. Podczas picia mleka, spożywania owoców lub drugiego śniadania niedozwolone jest bieganie, skakanie, umyślne rozlewanie lub oblewanie innych.
  10. Sale lekcyjne podczas przerw są zamknięte na klucz.
  11. Po dzwonku na lekcje uczniowie ustawiają sie przy sali lekcyjnej i grzecznie w ciszy czekają na nauczyciela.
  12. Do klasy uczniowie wchodzą wraz z nauczycielem. Najpierw wchodzą dziewczęta, później chłopcy

 

 

 

 

 

Nauczyciele i pracownicy szkoły.

 

  1. Dyżur nauczycieli rozpoczyna się o godzinie  7:30 i obejmuje wszystkie przerwy międzylekcyjne oraz trwa do momentu opuszczenia budynku przez dzieci.
  2. Dyżury odbywają się według opracowanego przez dyrektora harmonogramu dyżurów.
  3. Nauczyciel bibliotekarz jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo dzieci korzystających z biblioteki.
  4. Nauczyciel dyżurujący na wyznaczonym korytarzu jest odpowiedzialny za to aby wszystkie dzieci wyszły na płytę (nie może zaistnieć taka sytuacja, że część dzieci spędza przerwę na płycie, a część na korytarzach).
  5. Do obowiązków nauczyciela dyżurującego należy:
  1. Zapewnienie bezpieczeństwa uczniom,
  2. Przeciwdziałanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu uczniów oraz agresywnym i wulgarnym zachowaniom,
  3. Rozwiązywanie zaistniałych konfliktów,
  4. Udzielanie pomocy w razie potrzeby,
  5. Dokumentowanie zaistniałych na przerwie faktów w zeszycie uwag,
  6. Informowanie wychowawców klas o rażących zachowaniach wychowanków,
  7. Sprawdzanie miejsc gdzie uczniowie nie powinni przebywać – nauczyciele dyżurujący na parterze kontrolują dolną część klatki schodowej, szatnie i przedsionki, nauczyciele dyżurujący na górze kontrolują górną część klatki schodowej.
  1. Kiedy dzieci spędzają przerwy na płycie dyżur podczas wydawania mleka lub owoców spełnia nauczyciel dyżurujący na dolnym korytarzu do momentu wyjścia wszystkich dzieci na płytę po czym nauczyciel dyżuruje na płycie, a obowiązkiem nauczyciela z górnego korytarza jest  dopilnowanie aby wszystkie dzieci zeszły na dół oraz spełnianie dyżuru na płycie.
  2. Sale lekcyjne w czasie przerwy są zamknięte na klucz.
  3. Za zamknięcie Sali lekcyjnej jest odpowiedzialny nauczyciel kończący w niej lekcje.
  4. Klucze od sal nauczyciele odwieszają na wyznaczone miejsce w pokoju nauczycielskim.
  5. Po dzwonku na lekcje klasę otwiera nauczyciel i wprowadza do niej dzieci.
  6. W razie nieobecności nauczyciela dyżurującego obowiązek dyżurowania przejmuje nauczyciel biorący zastępstwa lub dyżury przydzielane są przez dyrektora szkoły.

 

Rozdział IV – Zasady porządkowe podczas lekcji.

 

Uczniowie

 

  1. Uczniowie powinni aktywnie uczestniczyć w lekcji, przestrzegając zasad kulturalnego zachowania.
  2. Na terenie szkoły obowiązuje nakaz wyłączania w czasie lekcji telefonów komórkowych, aparatów MP3 oraz bezwzględny zakaz nagrywania i filmowania.
  3. W przypadku używania przez uczniów w czasie lekcji urządzeń wymienionych w pkt. 2, nauczyciel ma prawo je odebrać i powiadomić o tym fakcie rodziców (opiekunów prawnych) oraz uzgodnić z nimi dalsze postępowania.
  4.  W czasie lekcji nie wolno jeść, pić ani żuć gumy.
  5. Niedozwolone są luźne rozmowy między uczniami bez wyraźnego polecenia nauczyciela prowadzącego lekcje.
  6. Na ławce należy utrzymywać porządek , nie trzyma się przedmiotów nie będących pomocami do danej lekcji (np. butelek, ciastek) lub innych podręczników, zeszytów.
  7. Jeżeli do klasy wchodzi osoba dorosła wszyscy wstają, ponownie siadają na polecenie nauczyciela
  8. Dzwonek na przerwę nie jest sygnałem dla uczniów do wychodzenia z klasy; zakończenie lekcji następuje po wyraźnym oznajmieniu przez nauczyciela, że wychodzimy na przerwę
  9. Klasa jest zobowiązana pozostawić po sobie porządek; odpowiadają za to wszyscy uczniowi, a kontrolują dyżurni.
  10. Szczególne zasady zachowania w pracowni informatycznej i sali gimnastycznej określają odrębne regulaminy tych pracowni.
  11. Szczegółowe zasady korzystania z biblioteki określa odrębny regulamin.

 

Nauczyciele

 

  1. Procedura postępowania w sytuacji gdy uczeń źle się zachowuje na lekcji, nauczyciel podejmuje następujące działania:

 

  1. podejmuje działania mające na celu podporządkowanie się ucznia Regulaminowi Ucznia,
  2. zgłasza po lekcji sprawę wychowawcy klasy,
  3. po rozpatrzeniu sprawy, powiadamia rodziców telefonicznie lub wzywa rodziców do szkoły w celu poinformowania ich o zachowaniu dziecka,
  4. wpisuje uwagę w zeszycie uwag lub  może zastosować przewidziane § 35 Statutu Szkoły kary.

 

 

Rozdział V – ubiór ucznia.

  1. Uczniowie przychodzą do szkoły ubrani schludnie i estetycznie; dopuszczalna jest tylko skromna biżuteria, za którą szkoła nie ponosi odpowiedzialności.
  2. W dni uroczyste obowiązuje strój galowy (biało – czarny lub biało – granatowy)
  3. Uczeń ma obowiązek zmiany obuwia przez cały rok szkolny.
  4. Na terenie szkoły obowiązuje obuwie zmienne. Obuwiem zmiennym jest obuwie sportowe, antypoślizgowe o jasnej podeszwie.
  5. Obuwie oraz wierzchnie okrycia uczniowie pozostawiają w przydzielonej szatni szkolnej.
  6. W szkole nie nosi się nakryć głowy.

 

Rozdział VI – Spóźnienia, nieobecności, zwolnienia.

Uczniowie i rodzice

  1. Uczeń ma obowiązek przybycia do sali, w której odbywają się zajęcia mimo spóźnienia.
  2. Spóźnienie do 15 minut odnotowane jest w dzienniku lekcyjnym jako spóźnienie, spóźnienie powyżej 15 minut traktowane jest jako nieobecność.
  3. Usprawiedliwienie nieobecności powinno nastąpić w dniu stawienia się na zajęcia – nie później niż do 2 tygodni licząc od ostatniego dnia nieobecności. Po tym terminie nieobecności uznawane są za nieusprawiedliwione.
  4. Usprawiedliwienia dokonuje rodzic w formie pisemnej lub przedstawia zaświadczenie lekarskie.
  5. Ucznia może zwolnić wychowawca lub nauczyciel, z którego lekcji chce się zwolnić na podstawie pisemnego zwolnienia od rodziców. W zwolnieniu rodzic określa dzień (datę) oraz lekcje, z  których uczeń ma być zwolniony, a także umieszcza klauzulę „Biorę odpowiedzialność za powrót mojego dziecka do domu”.
  6. Zwolnienie ucznia z ostatniej w jego planie godziny wychowania fizycznego musi zawierać wyraźną klauzulę o zwolnieniu do domu, w innym przypadku traktuje się je jako zwolnienie z ćwiczeń z obecnością na Sali.

 

  1. Uczeń ma obowiązek uzupełnić wszystkie braki wynikające z nieobecności.

Nauczyciele

  1. Procedura postępowania w sytuacji gdy uczeń nie uczęszcza na zajęcia szkolne, nauczyciel /wychowawca podejmuje następujące działania:

 

  1. analizuje nieobecności ucznia w szkole,
  2. informuje o fakcie dyrektora szkoły,
  3. wzywa do Szkoły rodziców/opiekunów ucznia i przekazuje informacje,
  4. przeprowadza w obecności rodziców/opiekunów rozmowę z uczniem,
  5. zaleca rodzicom/opiekunom szczególny nadzór nad uczniem,
  6. w przypadku niepodjęcia przez rodziców/opiekunów współpracy z wychowawcą i powtarzania się niepokojących faktów Szkoła występuje do Sądu Rodzinnego lub kontaktuje się z Policją.

 

Rozdział VII – organizacja uroczystości szkolnych, imprez  oraz apeli.

 

Nauczyciele

  1. Kalendarz imprez, uroczystości i apeli szkolnych opracowuje Rada Pedagogiczną na początku każdego roku szkolnego i podaje go do wiadomości uczniów i rodziców zgodnie z przyjętymi w szkole zasadami przekazywania informacji.

 

  1. Tematyka apeli szkolnych wynika z bieżących potrzeb oraz realizacji zadań szkolnego

programu wychowawczego i profilaktycznego i programu rozwoju szkoły.

 

  1. Za przygotowanie i przebieg uroczystości i imprez szkolnych odpowiedzialni są wyznaczeni Nauczyciele.

 

  1. Uroczyste apele i akademie odbywają się wg opracowanych na te okazje scenariuszy.

 

5.  Nauczyciel organizujący uroczystość szkolną ma prawo:

- w porozumieniu z nauczycielami, zaangażować uczniów szkoły do organizacji imprezy /należy ustalić przydział czynności i zakres odpowiedzialności za poszczególne działania/

 

- określenia sposobów i form oczekiwanej pomocy ze strony innych nauczycieli, dyrekcji szkoły, rodziców.

 

6.  Do obowiązków osób odpowiedzialnych za przygotowanie imprezy, uroczystości, apelu należy:

- zaplanowanie z dużym wyprzedzeniem działań wymagających przygotowania

uroczystości, apelu, imprezy, zabawy w tym odpowiednio wcześniejsze informowanie innych nauczycieli np. o terminie próby, wykonywaniu dekoracji itp.

- podejmowanie takich działań organizacyjnych, które nie zakłócają procesu kształcenia / dobór uczniów, terminy prób, wcześniejsze powiadamianie innych nauczycieli o swoich potrzebach, odpowiednie nagradzanie uczniów właściwie zaangażowanych w przygotowanie uroczystości/.

 

  1. Organizator uroczystości, apelu szkolnego lub zabawy ustala  i przygotowuje elementy muzyczne,  dekoracje i wystrój angażując chętnych uczniów.

 

  1. Termin, godzinę rozpoczęcia i zakończenia zabawy szkolnej. Ogniska itp. ustala dyrektor szkoły.

 

  1. Za bezpieczeństwo uczniów w czasie zabaw szkolnych, ognisk itp.  odpowiedzialni są  obecni na imprezie wychowawcy klas.

 

  1. Nauczyciele są obowiązani do przybycia na miejsce imprezy, zabawy szkolnej  nie później niż 15 minut przed jej rozpoczęciem.

 

Uczniowie i rodzice

 

  1. Wszyscy uczniowie w dniu uroczystości szkolnych, zobowiązani są do występowania na terenie szkoły w stroju odświętnym zgodnie z zapisem w Statucie Szkoły.

 

  1. Uczniowie podczas uroczystości lub apelu mają obowiązek:

- godnego zachowania się podczas wykonywania hymnu państwowego.

- uważnego wysłuchania przekazywanych treści.

 

  1. Po zakończeniu uroczystości, apelu uczniowie wraz z nauczycielami opuszczają miejsce zorganizowanej uroczystości, według ustalonej przez organizatora kolejności i udają się do swoich klas.

 

  1. Uczniowie w czasie zabawy przebywają tylko w wyznaczonej sali i korytarzu.

 

  1. Po zakończonej zabawie (imprezie) uczestnicy winni zostawić użytkowane pomieszczenia w porządku.

 

6         Uczestnictwo ucznia w zabawie, ognisku itp. wymaga pisemnej zgody rodzica, ze szczególnym uwzględnieniem zdania: Biorę odpowiedzialność za drogę do i z miejsca imprezy.

 

 

Rozdział VIII- organizacja wycieczek szkolnych

 

Na podstawie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 8 listopada 2001 r. Dziennik Ustaw Nr 135 - 10539 - Poz. 1516 w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki ustala się poniższe zasady organizowania wycieczek dla uczniów Publiczne Szkoły Podstawowej w Łękach.

Nauczyciele

1.Dostosowanie organizacji i programu wycieczki do wieku, zainteresowań i potrzeb uczniów, ich stanu zdrowia, sprawności fizycznej, stopnia przygotowania i umiejętności specjalistycznych. Sprawdzenie stanu zdrowia i umiejętności uczniów wymaganych podczas wycieczki

2.Należyte przygotowanie pod względem programowym i organizacyjnym, a także omówienie ze wszystkimi uczestnikami szczegółów dotyczących: celu wycieczki, trasy i terminów postojów, zwiedzanych obiektów, harmonogramu i regulaminu zachowania uczniów podczas wycieczki.

3.Stosowanie się do przepisów regulujących organizację wycieczek w górach.

4.Zapewnienie właściwej opieki i bezpieczeństwa jej uczestnikom.

5.Zgromadzenie dokumentacji wycieczki, która obejmuje:

·Kartę wycieczki z załączoną listą uczestników- po 2 egzemplarze (wzór u dyrektora szkoły)

·Pisemne zgody rodziców

·Regulamin zachowania się uczniów podczas wycieczki

·Preliminarz finansowy wycieczki, przewidujący koszty realizacji programu (kierownik i opiekunowie nie ponoszą kosztów przejazdu, zakwaterowania i wyżywienia)

·Nr polisy (dowód ubezpieczenia wszystkich uczestników wycieczki od następstw nieszczęśliwych wypadków)

6.Dokumentacja wycieczki, o której mowa w punkcie 5) winna być złożona w terminie minimum 3 dni przed jej rozpoczęciem do zatwierdzenia

7.Koszty wycieczki należy rozliczyć z uczestnikami wycieczki i rodzicami na najbliższym zebraniu.

 

 

Uczniowie i rodzice

1.Uczestnik wycieczki jest zobowiązany:

  • przybyć na miejsce zbiórki najpóźniej 20 min. przed wyjazdem;
  • swoje przybycie zgłosić kierownikowi wycieczki;
  • poinformować opiekuna wycieczki o ewentualnym złym samopoczuciu;
  • wykonywać polecenia kierownika, opiekunów, pilota i przewodnika;
  • przestrzegać zakazu palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz innych środków odurzających,
  • w środkach transportu zająć miejsce w wyznaczone przez opiekuna;
  • nie zaśmiecać pojazdu;
  • korzystać z urządzeń technicznych zgodnie z ich przeznaczeniem;
  • w czasie postoju i zwiedzania nie oddalać się od grupy bez zgody opiekuna;
  • dbać o higienę i schludny wygląd;
  • nie oddalać się z miejsca zakwaterowania bez zgody opiekuna;
  • w czasie przebywania w schroniskach i innych obiektach noclegowych przestrzegać postanowień i regulaminów tych obiektów;
  • zachowywać się zgodnie z ogólnymi zasadami dobrego wychowania i kultury;
  •    pomagać słabszym i być życzliwym wobec innych uczestników.

 

  1. Uczestnictwo ucznia w wycieczce jest możliwe tylko za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna z określeniem daty, miejsca wycieczki oraz klauzuli: „Biorę odpowiedzialność za bezpieczną drogę  dziecka na i z miejsca zbiórki.”

 

Rozdział IX- Samorząd Uczniowski

 

  1. Samorząd Uczniowski tworzy cała społeczność uczniowska.

 

  1. Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbywają się wg regulaminu Samorządu Uczniowskiego.

 

  1. Rada Samorządu Uczniowskiego działa zgodnie z ustalonym planem

pracy wynikającym z potrzeb szkoły oraz w oparciu o propozycje

zgłoszone przez społeczność uczniowską w czasie kampanii wyborczej.

 

  1. Samorząd ma prawo przedstawić swoje propozycje Dyrekcji Szkoły, Radzie

Pedagogicznej lub Radzie Rodziców, którzy winni ustosunkować się do

nich w ustalonym terminie.

 

  1. Samorząd szkolny i klasowy ma prawo liczyć na pomoc wychowawców

i nauczycieli w realizacji zadań.

 

  1. Zasady pracy Samorządu Uczniowskiego oraz uprawnienia członków prezydium Rady Samorządu Uczniowskiego określa regulamin tej organizacji.

 

 

Rozdział X- Tryb rozstrzygania sporów

  1. Spory na terenie szkoły powinny być rozwiązywane w atmosferze porozumienia i wzajemnego poszanowania.

 

  1. Spory wewnątrzklasowe rozstrzyga cała klasa wraz z wychowawcą.

 

  1. W przypadku naruszenia praw ucznia uczniowie mogą odwoływać się do

Wychowawcy, dyrektora szkoły lub Rzecznika Praw Ucznia.

 

 

Rozdział XI- Zasady udzielania pomocy w nauce

 

 

  1. Uczeń mający trudności z opanowaniem materiału nauczania i wyznaczony do udziału w zajęciach wyrównawczych uczestniczy w tych zajęciach za zgodą i wiedzą rodziców lub opiekunów.

 

  1. Uczestnictwo  wyznaczonych uczniów w zajęciach wyrównawczych jest obowiązkowe.

Aktualności

Kontakt

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Łękach
    32-823 Szczepanów
    Łęki 206
  • (014) 684 70 50

Galeria zdjęć